Jana 4: 50 Rzekł do niego Jeszu: «Idź, syn twój żyje».

13 kwietnia 2017

 

Rzekł do niego Jeszu: <<Idź, syn twój żyje>>

Jana 4: 48 Jeszu rzekł do niego: «Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie». 49 Powiedział do Niego urzędnik królewski: «Panie, przyjdź, zanim umrze moje dziecko». 50 Rzekł do niego Jeszu: «Idź, syn twój żyje».

 

Tutaj Pan nasz Jeszu wyjaśnia przyczyny uzdrowienia. Jeszu odpowiada „rzymskiemu urzędnikowi”, który prosił, aby uzdrowił jego umierającego syna.

To ilustruje, że Jeszu nie był zainteresowany uzdrowieniem ciała każdego. Oczywiście był upełnomocniony tą umiejętnością: mógł uzdrowić wszystkich, których zobaczył, gdyby Bóg tego chciał.

Po zadaniu pytania przez Pana (Jana 4: 48), a urzędnik rzymski odpowiedział:

«Panie, przyjdź, zanim umrze moje dziecko». Jana 4: 49

Innymi słowy, urzędnik w chwili obecnej nie troszczył się o naukę Boga lub Pan Jeszu. Był zainteresowany tylko życiem i zdrowiem syna. Pan Jeszu nie musiał iść do jego syna, żeby go uzdrowić. Jeszu po prostu powiedział: ,, Idź, Twój syn będzie żył ". Innymi słowy, Jeszu mógł uzdrowić syna mężczyzny, nie widząc, na co był chory, czy nawet gdzie on był.

Jak to się stało? Czy Jeszu miał jakieś magiczne moce? Skąd wzięły się jego cudowne moce? W rzeczywistości Jeszu wyjaśnia jasno, że Jego moc pochodzi od Boga.

21 Jeszu im odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie, to nie tylko z figowym drzewem to uczynicie, ale nawet jeśli powiecie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze!", stanie się. 22 I otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie». Mat 21: 21, 22

Jeszu chciał, aby człowiek i jego otoczenie zaufało Bogu Najwyższemu. Ufanie i wiara w Boga oznacza zaakceptowanie, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, jest to dla nas najlepszym z możliwych.

Dlaczego Jeszu nie prosił Boga, aby po prostu uzdrowił wszystkich, a raczej wybrał nielicznych? Czy nie dbał o innych? Jeszu w rzeczywistości dał każdemu rozwiązanie od bólu, cierpienia i śmierci ciała fizycznego. Próbował uczyć wszystkich, że ciało fizyczne jest tymczasowe, a wyjściem nie jest uzdrowienie ciała: Nie tylko nawrócenie do Boga, ale będziecie jak aniołowie. (Ew. Mat 22: 29, 30; Ew. Mark. 12: 25)

Powinniśmy zaufać i polegać na Bogu Ojcu, jako na Istocie Najwyższej i naszemu Panu Jeszu Zbawicielowi. Kiedy ciała nasze umrą, mamy nadzieje na ciała duchowe, aby być z Bogiem i resztą naszej duchowej rodziny.

Stanisław sługa Pana Jeszu.

 

Udostępnij

Brak komentarzy

Dodaj komentarz