Arcydzieło otrzymane od Boga

18 marca 2018

Pewna bardzo zakochana para zapragnęła się pobrać, zaręczyli się i wyznaczyli datę ślubu. Rodzice owej pary dowiedziawszy się co młodzi planują, uradowali się na tą wieść i wspólnie z przyszłymi nowożeńcami zaczęli czynić przygotowania do wesela, a że jest to niecodzienne wydarzenie, wieść o nim rozeszła się bardzo szybko. Dziadkowie pana młodego usłyszawszy o przyszłych planach swojego wnuka, postanowili sprezentować nowożeńcom dom. Uradowana para od razu pojechała obejrzeć ów niecodzienny prezent. Dom na pierwszy rzut oka wydał się fajny, trzeba go trochę wysprzątać, odmalować, wymienić stare meble, a... i jeszcze ten niefortunny obraz wiszący w salonie nad kominkiem. Nie będzie pasował do nowoczesnego wystroju. Wywieźli więc szybko stare meble do komisu, a z nimi ów obraz wyceniając go na 29$. Po kilku latach wyszło na jaw, że ów obraz to unikatowe arcydzieło sztuki warte 1 000 000$

Pomyślmy przez chwilę, co czuła owa para, która nie doceniła jego wartości?

Dlaczego podałem ten przykład?

Otóż to dzięki naszemu Niebiańskiemu Ojcu mamy życie i rodzinę czyli dom, czym więc jest obraz wiszący w naszym salonie?

To imię naszego Zbawiciela warte znacznie więcej niż nasze życie czy też rodziny które posiadamy. Czy wiesz, że imię Zbawiciela to Jeszu?

Większość kościołów i tzw chrześcijan twierdzi, że to imię brzmi Jezus, Dżizas, Chesus, Issus. Nie biorą pod uwagę, że imię Zbawiciela to Jeszu.

Uważają, że mają rację. Nie mają co do tego cienia wątpliwości, przecież jest w większości domów i w kościołach, a co najważniejsze te formy są przetłumaczone i umieszczone w przekładach Biblii. Krótko mówiąc, to pasuje do wystroju i dzisiejszej mody.

Co ciekawe! Zmieniając formę z Jeszu np. na Jezusa lub tym podobne, nikt nie bierze pod uwagę faktu, że zdejmuje drogocenny obraz, a zawiesza, stworzony przez człowieka falsyfikat.

I co najgorsze uporczywie się nam wmawia, że nie ma znaczenia, jak będziemy wymawia to imię, wiadomo przecież o kogo chodzi.

Krótko mówiąc, naucza się nas zasady, której żaden rząd czy też naród nie stosuje na co dzień. Spróbuj przekręcać imię najbliższych przyjaciół, polityka, urzędnika, swojego pracodawcę, lekarza, burmistrza, prezydenta, gwiazdy filmowej czy muzyki itp. Jestem przekonany, że zwrócą ci uwagę byś tego nie robił.

Imię Chrystusa przewyższa wszelkie imię.

,,Dlatego i Bóg Go wielce wywyższył i darował Mu imię, to ponad wszelkie imię, aby na imię Jeszu każde kolano zgięło się niebieskich, i ziemskich, i podziemnych. A każdy język wyznał, że Panem Jeszu Pomazaniec ku chwale Boga Ojca"

Filip 2:9-11

Jest jedynym imieniem danym ludziom dzięki któremu możemy dostąpić zbawienia, o czym zapewniał apostoł.

,,I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni".

Dzieje 4:12

W tym imieniu narody położą nadzieję

I [w] imieniu Jego narody będą mieć nadzieję.

Mateusza 12:21

,,Każdy kto wezwie tego imienia zostanie zbawiony

Każdy bowiem kto wezwie imię Pana zbawiony będzie".

Rzym 10:13

Mocą imienia Zbawiciela apostołowie leczyli, wyganiali demony. A nasz Pan w modlitwie uczył nas, że mamy go uświęcać. W imieniu tym zanosimy modlitwy.

Czyżby była słuszna zasada, że nie ważne jak go wymawiamy, wiadomo o kogo chodzi?

Zbadajmy to?

Pewne jest, i chyba się z tym wszyscy zgodzimy, że za arcydziełem zazwyczaj stoi jeden artysta, to Najwyższy nadał imię swojemu synowi i co najważniejsze Syn Boży nie otrzymał imienia w języku angielskim, polskim czy rosyjskim, ale w hebrajskim. Nie ma co do tego cienia wątpliwości. Więc wersja hebrajska jest oryginałem.

Przyjęte jest, że nie zmienia się imion wielkim ludziom, zawsze wywołuje się ich w ojczystym języku. Z uwagi na szacunek do naszego Stwórcy nie powinniśmy zmieniać przekazanego nam wzoru tego imienia, interpretować je po swojemu i manipulować, dodając lub odejmując litery. Chyba się z tym zgodzimy.

Gdyby ci ciężko było przyznać racje, to proszę zrób eksperyment. Załóżmy, że masz w domu piękny obraz jakiegoś artysty wart niebagatelną sumę, proszę domaluj po swojemu coś na nim, Albo idź do muzeum i poproś kustosza, by ci pozwolił pozmieniać delikatnie freski. A później złóż Najwyższemu propozycje, że zmienisz imię Jego Syna, powiedz: „Zrobię tylko drobne zmiany, nie będzie miało to większego znaczenia, bo przecież nadal będzie chodziło o tę sama osobę”.

Apostoł Piotr będąc pod natchnieniem wypowiedział znamienne słowa Dzieje 4:12

Wniosek jest prosty ludziom dane jest tylko jedno imię w którym mają być zbawieni, jeżeli jedno, to jest rzeczą oczywista i bezdyskusyjną, tylko te które nadał Zbawicielowi Wszechmocny Bóg, a nie kopista czy przywódca jakiejś religii. I tak się też stało:

Lecz anioł rzekł do Niej:

- Nie bój się, Mariam, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jeszu.

Łukasz 1:30,31

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jeszu, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie.

Łukasz 2:21

Anioł nie powiedział Marii nazwij syna tak jak uważasz, aby tylko imię zaczynało się na J.

Wydał konkretny nakaz, ma to być imię Jeszu.

Podobne polecenie dał Józefowie:

Anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: 

- Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Mariam, twej małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w niej poczęło. Urodzi Syna, któremu nadasz imię Jeszu, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów".

Mateusza 1:20,21

Anioł chciał mieć pewność, że takie, a nie inne imię dostanie to dziecko, więc powtórzył swój nakaz także Józefowi, który uznając dziecko mógł mu nadać imię według swojej woli. Dodatkowo uzasadnił imię wyjaśniając: „On bowiem zbawi swój lud”. Imię Jeszu znaczy Zbawiciel.

I co ciekawe Chrystus potwierdził od kogo otrzymał swoje imię:

Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo

Jan 17:11,12

,,Nie otrzymał imienia od przybranych rodziców Marii czy Józefa. Ale od Niebiańskiego Ojca''.

Gdy prześledzimy w manuskryptach literka po literce imię naszego Zbawiciela, to ze zdziwieniem stwierdzimy, że imię Jezus nie występuje w Biblii. Takiego imienia Syn Boży nie otrzymał od Ojca. Z analizy zapisu hebrajskiego wychodzi Jeszu, a z greckiego Jesu. Takie imiona znajdujemy w Pismach Świętych. Skąd zatem w popularnej wersji tego imienia, w środku znalazło się głoska Z. Dziwne, przecież będąc konsekwentnym w tłumaczeniu imię Jeszu czy Jesu przetłumaczone na polski dosłownie znaczy Zbawiciel. Imię Jezus nie jest polskim tłumaczeniem, ale zupełnie innym imieniem. W języku polskim, by prawidłowo wypowiedzieć imię Zbawiciela powinniśmy zapisać je jako – JESZU gr. Jesu (po angielsku Yeshu).

Tak jak nie mamy prawa – umieszczać imienia Boga Ojca w pismach greckich – tak też nie mamy prawa, tworzyć nowego, nieznanego imienia Syna Bożego, i umieszczać je w Biblii.

Imienia JEZUS nie ma w manuskryptach. Tak jak nie ma JHWH w Nowym Testamencie.  Alfabet grecki Ζ ζ dzeta (wym. dzeta lub zeta)[zd] albo [ʣ], później [zː] nie występuje w imieniu naszego Pana. 

Jeżeli się nas naucza, że imię Zbawiciela to Jezus, choć takiego imienia nie znajdujemy w Biblii, to wniosek jest prosty, ktoś w przeszłości mógł wymienić ten drogocenny obraz na mało wartościowy falsyfikat, mając ukryty w tym w cel. A większość kościołów i tak zwanych chrześcijan, to zaakceptowała, tylko dlatego, że prawdziwe imię Zbawiciela nie pasowało i nadal nie pasuje do wystroju i współczesnej mody.

Zasada, że nie ważne jak wymawiamy imię Syna Bożego, najważniejsze że wiemy o kogo chodzi. Nie ma sensu. Oczywiście nie mam na myśli osób z wada wymowy. Mam na myśli osoby świadomie odrzucające prawidłowe imię by zastąpić je innym.

Spróbuj podrobić oryginał obrazu i przekonaj, innych, że nie ma znaczenia kto go namalował, najważniejsze, że na obu jest to samo. Co prawda ogół ludzi nie znających się na malarstwie, da się nabrać na twoje pozornie logiczne argumentowanie, ale znawcy tematu bez trudu dostrzegą fałszerstwo i odrzucą twoją kopię jako bezwartościową.

Pomyśl przez chwilę, co by powiedział o tobie twórca arcydzieła, które podrobiłeś i wszystkich przekonujesz, że to nie ma znaczenia który obraz to oryginał, a który kopia, oba są warte tyle samo, bo najważniejsze jest to co przedstawiają.

Czy chcesz się postawić na miejscy Boga i decydować jak ma na imię Jego umiłowany Syn, czy chcesz decydować za Boga w jakim imieniu mają grzeszni ludzie dostąpić zbawienia, a narody pokładać nadzieję. Czy chcesz decydować za Boga, w jakim imieniu masz zanosić do niego modlitwy.

Proszę wybierz się na oddział położniczy w twoim szpitalu i powiedz tam rodzicom, że ich pociechom ty wybierzesz imię. Jeżeli stamtąd nie wyprowadzi cię pracownik ochrony, to na pewno nie spotkasz się w przyszłości z uprzejmością rodziców którym to proponowałeś.

Jeżeli my grzeszni ludzie mamy prawo decydować jak mają na imię nasze pociechy, to czy my mamy prawo decydować za Boga jak ma na imię Jego umiłowany Syn?

Gdy analizujemy literka po literce imię Syna Bożego, jak by na to nie patrzeć, wychodzi Jeszu, z greki Jesu, czemu więc narody nie czczą Jeszu tylko Jezusa, Dzizasa, Chesusa, Żezusa itp.

Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy złego.

1 Jana 5:19

 1. Wniosek jest prosty jeżeli zły jest władcą świata, to logiczne jest, że nie pozwoliłby, by imię Syna Bożego było powszechnie znane i czczone, ale podmieniając to imię zagarnąłby cześć dla imienia które sam wymyślił, czyli zagarnąłby cześć dla siebie, a narody wprowadził w błąd.
 2. Musimy pamiętać, że imię nadaje lub zmienia właściciel (Józef – Potyfar lub Bóg Ojciec Nasz – Pan Jeszu (Jana 17:11,12). Ktokolwiek wymyślił imię Jezus, uczynił się panem i właścicielem tego imienia, a ponieważ jego początki wywodzą się od odstępczego pomieszania chrześcijaństwa z pogaństwem, możemy się domyślać, że stoi za tym zły.
 3. Drobna zmiana prowadzi do dużej zmiany (kłótliwa na księżniczka, Stwórca na burzyciel). Forma Jehowa (burzyciel) była rozpowszechniona i nadal jest używana w sektach masońskich, o których wiadomo, że czczą złego.

Świetnym przykładem w odkryciu takiego oszustwa są świadkowie Jehowy. Twierdzą, że wzywanie Jehowy daje wybawienie, powołują się na księgę Joela i List Pawła do Rzymian 10:13.

Logicznie udowadniają, że jeżeli tetragram JHWH jest w pismach Hebrajskim, to powinien być w Greckich, dlatego dodali do swojego przekładu imię Jehowa, mimo, że nie mieli takiego prawa, na ich ludzka logikę wzywanie Jehowy daje wybawienie.

Mówiąc o tym co jest logiczne, z ich punktu widzenia, zapominają jakie fakty przedstawia Biblia. A jakie są fakty?

Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.

1 Koryntian 4:6

W żadnym z dostępnych manuskryptów Pism Greckich ani razu nie występuje tetragram JHWH. Tak jak w żadnym z dostępnych manuskryptów nie ma imienia Jezus. Nikt nie ma prawa zmieniać tekstu dodając do niego coś czego nie zawiera. Tłumacz nie ma myśleć logicznie, ale wiernie ma oddać tekst.

W broszurze o imieniu, które pozostaje na zawsze, przyznają, że nie ma tetragramu w Pismach Greckich, a mimo to go tam umieścili. Jak to się stało?

Jeden z ich przywódców w przeszłości myśląc logicznie, oczywiście z jego punktu widzenia, 'zawiesił' falsyfikat, a reszta współwyznawców uwierzyła, tylko dlatego, że wyglądało to logiczne. Musimy pamiętać o ważnej zasadzie, że nie zawsze to co jest logiczne z naszego punktu widzenia jest prawdziwe.

Świadkowie i nie tylko oni dali się na to złapać na oszustwo, ale jeszcze z całą gorliwością wszystkim narodom wieszczą, że mają oryginalny, a tak naprawdę mają lichy falsyfikat, który bez trudu można zdemaskować.

Jakże się rozczarują, kiedy właściciel oryginału dokona wyceny ich obrazu. Nazywanie Wszechmocnego Boga burzycielem nie jest na miejscu, podobnie nie jest na miejscu pokładanie nadziei na zbawienie w imieniu, które nie występuje w Biblii. Wzywając Jehowę lub Jezusa na swojego zbawiciela, jest pukaniem nie pod ten adres.

W przypadku świadków wystarczyło przeczytać Jana 17:11,12, a także kontekst 10 rozdziału listu do Rzymian, by wiedzieć o jakie imię chodziło naszemu Panu i Pawłowi. Natomiast w przypadku chrześcijan literka po literce odczytać z manuskryptów brzmienie imienia Zbawiciela. By wiedzieć, że imię Jezus nie występuje w Biblii.

Jeżeli jesteś chrześcijaninem, albo pragniesz zostać pozostać naśladowcą Chrystusa, zwróć proszę uwagę co wisi w twoim domu lub co zamierzasz tam powiesić. A jeżeli ktoś ci wmawia, że jesteś w błędzie, to bądź jak biblijni Berejczycy którzy badali czy tak się rzeczy mają.

Jeżeli już nabyłeś oryginalny obraz, to nie pozwól, by dzisiejszy świat którego władcą jest szatan cię urobił do tego stopnia, że oddasz go za bezcen tylko dlatego, że nie pasuje do wystroju i dzisiejszej mody

Wyobraź sobie jak się poczują ci, którzy stosując pozorną logikę, przez dziesiątki lat wierzyli, że mają bezcenny obraz, a nagle okaże się mają nic nie warty falsyfikat, nie sprawdzając dali się oszukać. Podobnie poczują się ci którzy wymienili bezcenny oryginał na falsyfikat.

Nie bez przyczyny nasz Pan powiedział, że wielu powoła się na jego imię, ale nie wielu przy tym będzie spełniać wolę Jego Ojca. A przecież z woli Ojca, nasz Zbawiciel otrzymał jedno imię, bezcenne imię którego wartość kilkakrotnie przewyższa wszystko co posiadamy.

Mirosław Dobosz


Stanisław sługa Pana Jeszu.

 

 

 

Udostępnij

3 komentarze

 • Henryka 18 marca 2018jako22:15

  W bardzo prosty i logiczny sposób przedstawiles ze to nie wszystko jedno jakiego imienia czy to Boga czy Syna Bożego się używa ponieważ to decyduje o naszym życiu i zbawieniu ,.I każdy powinien zadać sobie pytanie ,Czy ja wzywając zmysłowego imienia obrażam Boga i Jego Syna czy nie ?I czy to się Bogu podoba .? I czy Nie ?

 • adam 19 marca 2018jako11:00

  piszesz Józej-Potyfar mylisz fakty Mirosławie bo Józefowi zmienił imię faraon na Safnat-Paneach Rodzaju 41,45 powinieneś napisać Józef-Safnat-Paneach ,Bóg Ojciec=Jeszu Pomazaniec

  • Stanisław Sosnowski 19 marca 2018jako21:11

   Adamie dziękuję za zwrócenie uwagi. Napisałem do brat Marika o sprostowanie. Zgadza się Ks. Rodzaju: 41: 45 ,, i nadał Józefowi imię Safnat Paneach. Dał mu też za żonę Asenat, córkę kapłana z On, imieniem Poti Fera. I tak stał się Józef rządcą Egiptu”.BT ,,Wszyscy bowiem często upadamy. Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało”. Jak 3:2, BT

Dodaj komentarz