A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną

8 maja 2017

Ewangelia Jana 12: ,,A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec,,.

Tutaj Jeszu Pomazaniec wyjaśnia rolę uczniów, a także fakt, że nie jest Bogiem Wszechmogącym, ale raczej przedstawicielem i kochającym sługą swego Boga i Ojca.

Służenie Bogu jako słudzy jest najlepszym przywilejem jakiego człowiek może dostąpić:

,, 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony,,. Mat 23: 11, 12

Pan Jeszu definiuje co mają czynić osoby które chcą zostać jego uczniami:

,,  26 A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec,,. Jana 12: 26

Najbardziej podstawowym elementem nauk Pana Jeszu jest po prostu usłyszeć jego słowa i postępować zgodnie z tymi słowami. Kiedy podążamy za Jego słowem, zaczynamy zrozumieć, co Jeszu chce nam powiedzieć. Jeszu bardzo wyraźnie informuje słuchaczy, słowa te są przekazywane do każdego indywidualnie.

,, 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Mat 7: 21

Dlatego Jeszu Pomazaniec mówi, że to nie wystarczy odebrać cześć jako „Panu”. Odbieranie czci to oddawanie czci Bogu Ojcu. Pan Jeszu wyjaśnia, że do pójścia za Nim ( „wejść do królestwa niebieskiego” ) musimy czynić wolę Ojca. (Jana 17: 3) Ale co jest wolą Ojca, Syna Jeszu? Oczywiście wszyscy powiedzą, że spełnianie woli. I z tym się z każdy zgodzi. 

Ale czy to jest prawda. Ale czy spełniamy wolę Boga Ojca?

Pan nasz Jeszu otrzymał imię, które już od dawna było mu przeznaczone jeszcze w czasach, gdy nie było języka greckiego.

Jozue był sługą Bożym, który miał proroczo zapowiadać Mesjasza, dlatego Mojżesz zmienił mu imię. Jozue nosił imię Jeszu to wiemy także z tego, że w Nowym Testamencie imię Jozuego jest pisane dokładnie tak samo jak naszego Pana Jeszu.

Kiedy posłaniec (anioł) Gabriel zapowiada narodziny Pomazańca Bożego to nie pozwala ziemskim rodzicom wybrać imię dla dziecka tylko mówi, jakie imię mają mu dać.

Łk 1:31 ,,Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jeszu,,.

,,Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Przekleństwem jest Jeszu! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jeszu,,  1 Koryntian 12:1-3

Dziś ludzi bez Ducha Świętego ciągnie do antychrysta, czyli innego Chrystusa. I co jest ciekawe, bo wypowiedź Pawła okazały się być proroctwem, dziś upierają się, że: Przekleństwem jest Jeszu. Nie są oni wstanie dokładnie rozpoznać osobowości ani nawet zdecydować się na jedno imię, w którym mamy być zbawieni dzięki wzywaniu go, czyli modlitwie.

„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni” Dzieje 4:12

Stanisław sługa Pana Jeszu.


http://www.jeszu.pl/

http://www.jeszu.pl/search?q=Imi%C4%99+zbawiciela

Udostępnij

Jeden komentarz

  • kasia 20 czerwca 2017jako22:16

    Dziekujemy pieknie bracie Stanislawie. Oczywiscie , ze pelnic wole Boga Ojca znaczy szanowac imie ktore nadal mu Ojciec Niebianski wlasnie po to zeby podkreslic jak bardzo nas kocha dajac nam jedynego , umilowanego Syna w ofierze przeblagalnej za nasze grzechy. I nadasz mu imie Jeszu czyli zbawiciel , bo wlasnie on zbawi swoj lud. Czy naprawde trzeba cos dodawac ? Ci ktorzy nie przyjmuja tego imienia nie przyjmuja rowniez roli i zadania jakie w nim zostalo zapisane .

Dodaj komentarz