Rozdział 17

3 maja 2024
 1. I przyszedł jeden z siedmiu posłów (aniołów), mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad Wielką Nierządnicę, która rozsiadła się nad wielu wodami,
 2. z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi.
 3. I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem niewiastę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów.
 4. A niewiasta była odziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
 5. A na czole jej wypisane było imię tajemnica: Wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi.
 6. I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jeszu, a widząc ją zdumiałem się wielce.
 7. I rzekł do mnie poseł (anioł): Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów.
 8. Bestia, którą widziałeś, była, a nie ma jej i ma wyjść z otchłani, i iść na zagładę. I zdziwią się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze życia od założenia świata, widząc bestię, która była i nie ma jej, a ma przybyć.
 9. Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się niewiasta, i siedmiu jest królów;
 10. pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać.
 11. A bestia, która była, a nie ma jej, ona sama jest ósmym, a jest spośród siedmiu i idzie na zagładę.
 12. A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz z Bestią.
 13. Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją Bestii.
 1. Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.
 2. I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się nierządnica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.
 3. A dziesięć rogów, które widziałeś, i Bestię, ci znienawidzą nierządnicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu.
 4. Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską Bestii, aż wypełnią się wyroki Boże.
 5. A niewiasta, którą widziałeś, to wielkie miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.

 

dalej->


 

Brak komentarzy