Rozdział 13

2 marca 2024
 1. Trzeci to już raz wybieram się do was; na zeznaniu dwóch albo trzech świadków opierać się będzie każda sprawa.
 2. Zapowiedziałem poprzednio, gdy po raz drugi byłem u was, i zapowiadam obecnie, gdy jestem teraz u was nieobec- ny, tym, którzy przedtem popełnili grzech, i wszystkim pozostałym, że gdy przybędę ponownie, nie będę pobłażał.
 3. Skoro szukacie dowodu na to, że przeze mnie przemawia Chrystus, który nie jest słaby względem was, lecz jest mocny w was.
 4. Choć bowiem ukrzyżowany został w słabości, lecz żyje z mocy Bożej. Bo i my jesteśmy słabi w nim, lecz będziemy żyć z nim z mocy Bożej wśród was.
 5. Poddawajcie samych siebie próbie, czy trwacie w wierze, doświadczajcie siebie; czy nie wiecie o sobie, że Jeszu Chrystus jest w was? Chyba że zostaliście odrzuceni(niewypróbowani).
 6. Mam jednak nadzieję, że poznacie, iż my nie jesteśmy odrzuceni.
 7. A modlimy się do Boga o to, abyście nic złego nie czynili, nie dlatego, byśmy uchodzili za wypróbowanych, lecz abyście wy czynili to, co jest dobre, choćbyśmy mieli uchodzić za nie wypróbowanych.
 8. Nie możemy nic bowiem uczynić przeciwko prawdzie, ale dla prawdy.
 1. Cieszymy się bowiem, gdyśmy słabi, a wy mocni; o to też się i modlimy, o doskonałość waszą.
 2. Dlatego piszę to, będąc nieobecny, abym będąc obecny, nie musiał postępować surowo według mocy, którą mi dał Pan ku zbudowaniu, a nie ku niszczeniu.
 3. W końcu, bracia, bądźcie zdrowi; doskonalcie się, weźcie sobie napomnienie do serca, bądźcie jednomyślni, zachowujcie pokój, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami.
 4. Pozdrówcie się nawzajem pocałunkiem świętym. Pozdrawiają was wszyscy święci.
 5. Łaska Pana Jeszu Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.

dalej->


 

Brak komentarzy